Heraldický znak – jaké dodat podklady

 

Vysvětlení pojmu

Přítisk textu nebo znaku (jednobarevný) je služba „bez smlouvy o dílo", kterou nabízím do skladovaných otevíracích dvojdílných blahopřání, pozvánek nebo kondolence. Minimální množství odběru není stanoveno. Je prováděn v laserové tiskárně v barvě černé (text), ve stupních šedé či černé lince (případný heraldický znak), a to na samostatný papír, který se po přítisku vloží do přebalu blahopřání pod efektní pruženku (níže ukázka). Více zde

 

Jak připravit a poslat znak

  •  Budu potřebovat znak v křivkách (vektorech).
  •  Vektory mají koncovku např. „eps", „ps", „cdr", „zmf", „ai".
  •  Před odesláním uložte do formátu „pdf".
  •  Znak musí být poslán samostatně, nevkládejte do Wordu.
  •  Bitmapové znaky, naskenované z tiskovin, nelze použít.
  •  Nevhodné podklady nemohu upravovat.
  •  Pokud si nejste jisti, zašlete všechny formáty, které máte.
  •  Posoudím a podám zprávu.

 

Jaký je rozdíl mezi vektorovou a bitmapovou grafikou?

Hlavní vlastností vektorové grafiky (grafiky v křivkách) oproti bitmapové (rastrové) je bezztrátovost – vektorový obrázek či logo lze libovolně zvětšovat bez ztráty kvality (při zvětšení zůstává obrázek ostrý). Rastrový (bitmapový) obrázek může při tisku tzv. kostičkovat.

 

Shrnutí

Heraldický znak je nutné dodat samostatně, v elektronické podobě jako přílohu e-mailu. Pro profesionální grafické použití se téměř vždy používá ve vektorovém formátu, protože při změnách a úpravách neztrácí svoji kvalitu a lze jej libovolně editovat i zvětšovat. V případě, že zadáváte výrobu jakýchkoliv grafických výstupů, je logo v křivkách vždy základem pro kvalitní výsledek. Vektorový formát před odesláním také exportujte do univerzálního formátu „pdf", abych mohla přílohu otevřít. Nemohu provádět složité a časově náročné úpravy, nabízím jen jednoduchou službu pouhého umístění znaku do textu a případnou úpravu rozměrů.

 

Kdo vám může pomoci s vektorizací?

Šikovný příbuzný, schopný kolega, autor znaku, digitální studio... Nikoho takového ve svém okolí nemáte, autor již nežije a digitální studio má dlouhé dodací lhůty? Mám pro vás tip. Na internetu existuje portál, přes který můžete vektorizaci objednat. Na portále jsou registrovaní především mladí lidé, studenti, čerství absolventi i profesionálové. Zkušenosti s nimi nemám a můj tip není placenou reklamou. Ovšem tento moderní způsob poskytování služeb, o kterém jsem se doslechla, možná stojí za vyzkoušení. https://www.jaudelam.cz/sluzby/grafika-a-design/logo-design

 

Jaké provedení zvolit pro jednobarevný laserový přítisk

Přednost dávám podkladům zhotoveným v lince (kontuře). Pokud má totiž plnobarevná verze znaku větší plochy v tmavších či černých barvách, převedením do stupňů šedi je znak stále celkově tmavý, při laserovém přítisku dochází k velké spotřebě barvy, v konečném výsledku může tisk takových znaků zanechávat nežádoucí špinění a celkový dojem není to „pravé ořechové". V takovém případě ve stupních šedi netisknu. Linka je velmi vhodná, celkový dojem je světlý a oku příjemný. Dodejte prosím podklady již upravené pro tisk v lince.

 

Názorná ukázka zdroj Obec Strunkovice nad Volyňkou:

    

Plnobarevná verze - vhodná pro ofsetový tisk Verze ve stupních šedé - nevhodná
 
Verze v lince - doporučuji pro laserový přítisk

 

Ukázka laserového přítisku se znakem