Podklady pro přítisk heraldického znaku

 

 

Jak připravit znak

  •  V křivkách (vektorech).
  •  Vektory mají koncovku např. „eps", „ps", „cdr", „zmf", „ai".

 

Jaký je rozdíl mezi vektorovou a bitmapovou grafikou?

Hlavní vlastností vektorové grafiky (grafiky v křivkách) oproti bitmapové (rastrové) je bezztrátovost – vektorový obrázek či logo lze libovolně zvětšovat bez ztráty kvality (při zvětšení zůstává obrázek ostrý). Rastrový (bitmapový) obrázek může při tisku tzv. kostičkovat.

 

Pro profesionální grafické použití se téměř vždy používá znak ve vektorovém formátu, protože při změnách a úpravách neztrácí svoji kvalitu a lze jej libovolně editovat i zvětšovat. V případě, že zadáváte výrobu jakýchkoliv grafických výstupů, je logo v křivkách vždy základem pro kvalitní výsledek.

 

Kdo vám může pomoci s vektorizací?

Šikovný příbuzný, schopný kolega, autor znaku, digitální studio... Nikoho takového ve svém okolí nemáte, autor již nežije a digitální studio má dlouhé dodací lhůty? Mám pro vás tip. Na internetu existuje portál, přes který můžete vektorizaci objednat. Na portále jsou registrovaní především mladí lidé, studenti, čerství absolventi i profesionálové. Zkušenosti s nimi nemám a můj tip není placenou reklamou. Ovšem tento moderní způsob poskytování služeb, o kterém jsem se doslechla, možná stojí za vyzkoušení. https://www.jaudelam.cz/sluzby/grafika-a-design/logo-design

 

Jaké provedení zvolit pro jednobarevný přítisk v běžné tiskárně

Přednost dejte podkladům zhotoveným v lince (kontuře). Pokud má totiž plnobarevná verze znaku větší plochy v tmavších či černých barvách, převedením do stupňů šedi je znak stále celkově tmavý, při laserovém přítisku dochází k velké spotřebě barvy, v konečném výsledku může tisk takových znaků zanechávat nežádoucí špinění a celkový dojem není to „pravé ořechové". Linka je velmi vhodná, celkový dojem je světlý a oku příjemný.

 

Názorná ukázka zdroj Obec Strunkovice nad Volyňkou:

    

Plnobarevná verze - vhodná pro ofsetový tisk Verze ve stupních šedé - nevhodná
 
Verze v lince - doporučuji pro laserový přítisk

 

Ukázka laserového přítisku se znakem