Heraldický znak – jaké dodat podklady

 

Vysvětlení pojmů

Přítisk textu nebo znaku (jednobarevný) je expresní služba „bez smlouvy o dílo", kterou nabízíme do skladovaných otevíracích dvojdílných blahopřání. Minimální množství odběru není stanoveno. Je prováděn v laserové tiskárně v barvě černé (text), ve stupních šedé či černé lince (případný heraldický znak). Více zde

Polygrafická výroba (plné barvy) je služba „na smlouvu o dílo". Tiskne se na špičkových ofsetových strojích v plných barvách všeho (plnobarevný souběžný tisk grafiky, textu i případného heraldického znaku) a při objednávkách jakýchkoli tiskopisů za podmínky odběru minimálního množství ==1200 ks od jednoho druhu. Více zde.

 

Jak připravit a poslat znak

  •  Budeme potřebovat nejlépe znak v křivkách (vektorech).
  •  Pečlivě prohledejte vaši databázi, třeba správný formát najdete.
  •  Vektory mají koncovku např. „eps", „ps", „cdr", „zmf", „ai".
  •  Před odesláním uložte vektory do formátu „pdf".
  •  Znak musí být poslán samostatně, nevkládejte do Wordu.
  •  Znaky, naskenované z tiskovin, nelze použít.
  •  Nevhodné podklady u nás nelze upravovat.
  •  Pokud si nejste jisti, zašlete všechny formáty, které máte.
  •  Posoudíme a podáme zprávu.

 

Jaký je rozdíl mezi vektorovou a bitmapovou grafikou?

Hlavní vlastností vektorové grafiky (grafiky v křivkách) oproti bitmapové (rastrové) je bezztrátovost – vektorový obrázek či logo lze libovolně zvětšovat bez ztráty kvality (při zvětšení zůstává obrázek ostrý). Rastrový (bitmapový) obrázek může při tisku tzv. kostičkovat.

 

Shrnutí

Heraldický znak je nutné dodat samostatně, v elektronické podobě jako přílohu e-mailu. Pro profesionální grafické použití se téměř vždy používá ve vektorovém formátu, protože při změnách a úpravách neztrácí svoji kvalitu, není nijak komprimované a lze jej libovolně editovat i zvětšovat. V případě, že zadáváte výrobu jakýchkoliv grafických výstupů, je logo v křivkách vždy základem pro kvalitní výsledek. Vektorový formát před odesláním exportujte do univerzálního formátu „pdf", abychom mohli přílohu na našem počítači otevřít. Nejsme digitální studio, a tak nemůžeme zpracovat nevhodné podklady a provádět složité a časově náročné úpravy. Nabízíme vám však populární bezplatnou službu pouhého umístění znaku do textu a případnou úpravu rozměrů.

 

Kdo vám může pomoci s vektorizací?

Šikovný příbuzný, schopný kolega, autor znaku, digitální studio... Nikoho takového ve svém okolí nemáte, autor již nežije a digitální studio má dlouhé dodací lhůty? Máme pro vás tip. Na internetu existuje portál, přes který můžete vektorizaci objednat. Na portále jsou registrovaní především mladí lidé, studenti, čerství absolventi i profesionálové. Zkušenosti s nimi nemáme a náš tip není placenou reklamou. Ovšem tento moderní způsob poskytování služeb, o kterém jsme se doslechli, možná stojí za vyzkoušení. https://www.jaudelam.cz/sluzby/grafika-a-design/logo-design

 

Jaké provedení zvolit pro jednobarevný laserový přítisk

Heraldický znak v případě expresních laserových přítisků tiskneme jen v lince (kontuře). Pokud má totiž plnobarevná verze znaku větší plochy v tmavších či černých barvách, převedením do stupňů šedi je znak stále celkově tmavý, při laserovém přítisku dochází k velké spotřebě barvy, v konečném výsledku může tisk takových znaků zanechávat nežádoucí špinění a celkový dojem není to „pravé ořechové". V takovém případě ve stupních šedi netiskneme. Linie je velmi vhodná, celkový dojem je světlý a oku příjemný. V případě polygrafické výroby na zakázku velkého množství blahopřání tiskneme samozřejmě znaky plnobarevné.

 

Názorná ukázka - zdroj Obec Strunkovice nad Volyňkou:

    

Plnobarevná verze - vhodná pro ofsetový tisk Verze ve stupních šedé - nevhodná
 
Verze v lince - doporučujeme pro laserový přítisk

 

Ukázka laserového přítisku se znakem