Pružná pracovní doba

01.01.2023 18:00

 

Vážení obchodní přátelé,

omluvte mne prosím, pokud se mi hned nedovoláte. Bývám občas mimo kancelář nebo na pracovních cestách. Pošlete mi prosím email nebo sms, ozvu se vám.

 
 

Možná by se Vám mohlo líbit toto blahopřání pro jubilanty:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aneb jak se přepnout z mobilní verze na klasickou

Tyto stránky byly vytvořeny na placené šabloně Webnode v době, kdy lidé navštěvovali weby převážně na stolních počítačích (desktopech). Vyhledávač Google, který prochází internet, si mých stránek všiml, naskenoval je a uložil. Moji zákazníci, hledající např. „pamětní list pro vítání občánků", našli můj obrázek nebo odkaz na moje stránky. Klikli na něj a stránka se jim zobrazila v klasické a přehledné verzi (viz ilustrační obrázek).

 

Google mě zlobí

Vývoj nezastavíme (o tom žádná), ale „Google inovace" může znamenat pro někoho komplikace. Včera pokus. Klikla jsem na jeden z mých odkazů na Google. Co se stalo? Stránky se na stolním počítači zobrazili jako úzká divná mobilní verze. Vždyť ta by se měla zobrazovat jen na mobilech! Dnes druhý pokus, a vše bylo v pořádku. Tak jsem z toho jelen. Nebo spíš laň.

 

Co se tedy děje?

Prohledávací robot Googlu přestal na všechny webové stránky nahlížet skrz monitor stolního počítače a začal je zobrazovat a skenovat optikou displeje mobilního telefonu.

 

Co se může stát?

Google nemusí být schopný uživatele na stolním počítači správně přesměrovat na desktopovou (klasickou) verzi webu. Uživateli stolního počítače se tak může (ne vždy) zobrazit mobilní verze webu, tedy úzká, možná i deformovaná, pokud vůbec čitelná.

 

Co s tím dělat?

Pokud se to stane, neodcházejte prosím. Lze se manuálně přepnout ve vašem prohlížeči nebo v prostředí právě zobrazené mobilní verze stránek do verze klasické. Někdy je tlačítko pro přepnutí umístěno ve spodní části špatně zobrazeného webu. Je také možné zkusit otevřít web v jiném prohlížeči. Nebo požádat kolegu z pracoviště o pomoc s nastavením.

 

S přáním žádných problémů se zobrazením

 

Jarmila Langerová

 

16. 4. 2023