Podklady pro přítisk nebo tisk heraldického znaku

 

Vysvětlení pojmů

Přítisk je expresní služba "bez smlouvy o dílo", kterou nabízíme do skladovaných plnobarevných otevíracích dvojdílných blahopřání. Je prováděna na běžné laserové tiskárně v barvě černé (text), ve stupních šedé či lince (případný heraldický znak). Více zde

Tisk je služba "na smlouvu o dílo", je prováděna na špičkových ofsetových strojích v plných barvách všeho (plnobarevný souběžný tisk grafiky, textu i případného heraldického znaku) a při objednávkách velkého množství. Více zde.

 

Jak připravit a poslat znak

  •  Najděte ve své databázi samostatný znak v křivkách (vektorech)
  •  Exportujte vektorový formát do formátu "pdf"
  •  Znak posílejte samostatně, nevkládejte do Wordu apod.
  •  Neposílejte naskenované tištěné materiály se znakem
  •  Nevhodné podklady u nás nelze upravovat
  •  Pokud si nejste jisti, zašlete znak ve všech formátech, které máte
  •  Podklady posoudíme a podáme zprávu

 

Důležité!

Heraldický znak je nutné dodat samostatně, v elektronické podobě jako přílohu e-mailu, ve vektorech (křivkách). Vektory mají koncovku např. "cdr", "eps", "ps", "svg", "zmf",... Podklady ve vektorech přijímáme buď ve formátu "cdr" (Corel Draw) nebo jiný vektorový formát před odesláním exportujte do "pdf" formátu, abychom mohli přílohu na našem počítači otevřít. Nejsme digitální studio, a tak nemůžeme zpracovat nevhodné podklady a provádět náročnější úpravy. Nabízíme Vám však populární a výhodnou bezplatnou službu pouhého umístění znaku do textu a případné upravení jeho velikosti, a to v rámci jednoduchých cenově dostupných laserových přítisků textů nebo ofsetových tisků. Prohledejte databázi, kde máte archivované podklady od autora znaku či od studia, které případné původní návrhy již transformovalo do vektorové podoby. Pokud disponujete jen rastrovým obrázkem (formát psd, tif, gif, jpg, bmp apod.), nebude možné přítisk realizovat. Digitální studia si za další zpracování podkladů účtují vyšší částky, protože úpravy zaberou delší čas a do ceny vstupují i jiné náklady. 

 

Jaké provedení zvolit pro jednobarevný laserový přítisk

Heraldický znak v případě expresních laserových přítisků tiskneme jen v lince (kontuře). Pokud má totiž plnobarevná verze znaku větší plochy v tmavších či černých barvách, převedením do stupňů šedi je znak stále celkově tmavý, při laserovém přítisku dochází k velké spotřebě barvy, v konečném výsledku může tisk takových znaků zanechávat nežádoucí špinění a celkový dojem není to "pravé ořechové". V takovém případě ve stupních šedi netiskneme. Linie je velmi vhodná, celkový dojem je světlý a oku příjemný. V případě smluvního ofsetového tisku velkého množství blahopřání tiskneme znaky plnobarevné.

 

Názorná ukázka - zdroj Obec Strunkovice nad Volyňkou:

    

Plnobarevná verze - vhodná pro ofsetový tisk Verze ve stupních šedé - nevhodná
 
Verze v lince - doporučujeme pro laserový přítisk

 

Ukázka laserového přítisku se znakem